Linguaviva

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Linguaviva uluslararası öğrencileri İtalya'da İtalyanca öğrenmeye ve İtalyan kültürünü ve yaşam tarzını deneyimlemeye teşvik etmek amacıyla 1976'da Floransa'da ilk okulunu kurmuştur. Linguaviva, İtalyan yaşam tarzının dünya çapında kabul görmüş değerlerini teşvik eder: yaratıcılık, gelenek, yenilik, insan ilişkilerinin sıcaklığı ve yaşam tadı. Bu, Linguaviva'nın bulunduğu İtalyanca dil kursları ve yerlerinin seçiminde yansıtılır: Zengin sanatsal ve kültürel mirası olan Floransa, yaratıcılık ve teknolojiyi özetleyen İtalya'da yapılan ikon, Lignano, boş zaman ve çalışma için hoş bir yerdir. Linguaviva'nın taahhüdü, öğrencilere İtalya'daki mümkün olan en iyi öğrenme kaynaklarını, okul olanaklarını ve çok çeşitli İtalyanca kurslarını sunmaktır. 

Dil Eğitimi

İtalya'da İtalyanca öğrenmek istiyorsanız Linguaviva grubu, çok çeşitli dil ihtiyaçlarını karşılamak için bir öğrenme programı sunmaktadır. Linguaviva ile İtalya'da İtalyanca öğrenmek, İtalyanca'nızı kişisel, mesleki, akademik veya profesyonel amaçlarla geliştirmek için geniş fırsatlar sunar. Tüm öğretmenlerin profesyonel öğretim nitelikleri vardır ve yetenekleri kadar hevesli oldukları için seçilirler. Linguaviva ile İtalya'da İtalyanca eğitimi görürken, size yardımcı olacak ve ilerlemenizi izleyeceklerdir. Ders içeriği dilbilgisi, kelime bilgisi, konuşma, dinleme, okuma ve yazmanın tüm yönlerini kapsar. Linguaviva modern iletişimsel yaklaşım, İtalya'da İtalyanca öğrenmeye olan ilginizi teşvik edecektir.

Konaklama

Linguaviva okulları ihtiyaçlarınızı karşılamak için mükemmel bir konaklama seçeneği sunar. Okullar tarafından kullanılan tüm konaklama birimleri bir okul konaklama görevlisi tarafından denetlenmiştir ve iyi kalitededir. Farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz

Aile Yanı 

Bu konaklama imkanı, İtalyan günlük yaşamını deneyimlemek ve dili gayri resmi bir ortamda uygulamak isteyen öğrenciler için ideal bir durumdur. Tüm küçük öğrenciler için okul sadece aile yanında kalacak yer ayırır. Pansiyonların çoğunda sadece tek kişilik odalar ve ikiz odalar (bir araya gelen iki öğrenci için) sadece istek üzerine temin edilmektedir. Aile yanında konaklama çeşitli yemek düzenlemeleri sunar: kahvaltı, yarım pansiyon ve mutfak kullanımı. Aile yanında konaklamasını seçerken çok özen gösterilmektedir. Konaklama ve sosyal yardım görevlileri, size yüksek hizmet standardı sunulduğundan emin olmak için düzenli olarak yerel evleri ziyaret etmektedir. Aile yanında konaklayan kurs katılımcılarının mutlu olduğundan ve standartların yüksek kaldığından emin olmak için geri bildirimler dikkatle kontrol edilmektedir. Ev sahipleriniz çocuklu veya çocuksuz genç çiftlerden oluşur, bazıları daha yaşlı, bazıları bekar ebeveyn aileler, bazıları ise yalnız yaşayan dullardır. İtalyan bir aileyle yaşamak, İtalyanca pratik yapmak için çok yardımcı olacaktır. Ev sahipleriniz kim olursa olsun, ziyaretçilerin onlarla kalmasına alışırlar. Evlerinde mutlu ve rahat olduğunuzdan emin olmak isteyeceklerdir. Aynı konaklama yerindeki diğer konuklar başka bir ziyaretçi varsa, sizin için farklı bir dil konuşacaktır, bu nedenle İtalyanca konuşma pratiği yapmak için bolca fırsatınız olacaktır.

Paylaşımlı Daireler

Bu kendin pişir kendin ye seçeneği diğer öğrencilerle paylaşılan bir dairede oda kiralayarak daha bağımsız olmak isteyen öğrenciler içindir. Bu konaklama seçeneği için gereken minimum yaş 18'dir. Tam bir özgürlüğe sahipsiniz ve aile hayatına katılmanız beklenmiyor. Diğer öğrencilerle paylaşılacak 3 veya daha fazla yatak odası, mutfak ve banyolu tamamen mobilyalı bir dairede tek veya iki yataklı oda (yalnızca bir araya gelen iki öğrenci için kullanılabilir) seçebilirsiniz. Çarşaf ve havlular temin edilmektedir. Dairedeki diğer konuklar sizin için farklı bir dil konuşacak, böylece İtalyanca konuşma alıştırması yapma fırsatınız olacak.

Tek Kişilik Daireler

Bu seçenek daha fazla gizlilik ve bağımsızlığı tercih edenler için uygundur. Bu konaklama seçeneği için gereken minimum yaş 18'dir. Daireler, tam donanımlı, farklı büyüklükte ve kategoride bir veya iki kişi için stüdyo veya küçük dairelerle döşenebilir. Mutfak aletleri, nevresimler ve hamamlar temin edilmektedir. Floransa ve Milano'da bağımsız daireler doğrudan uluslararası öğrencilere konut hizmetleri sunmak konusunda uzmanlaşmış özenle seçilmiş emlak acenteleri aracılığıyla yönetilmektedir. Emlak acenteleri, rezervasyon prosedürleri hakkında öğrencileri bilgilendirecek. 

Öğrenci Rezidansları

Linguaviva , okulun bulunduğu Corso Buenos Aires'ten sadece birkaç durak uzaklıkta iki öğrenci rezidansı sunmaktadır. Tüm odalarda özel veya ortak en-suite banyo, 24 saat Wi-Fi bağlantısı ve klima bulunmaktadır. Çarşaf ve havlular temin edilmektedir. Odaya haftalık temizlik de dahildir. Bu konaklama seçeneği için gereken minimum yaş 18'dir.

Sosyal Aktiviteler

Linguaviva sizin için günlük faaliyetler düzenler. İtalyan kültürü bilginizi genişletme, ünlü şehirleri ziyaret etme ve yeni arkadaşlarınızla eğlenme imkanına sahip olacaksınız. Öğretmenleriniz İtalyanca'nızı geliştirmenize ve İtalyan yaşamını ve geleneklerini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için her zaman yanınızda olacaktır. Her kursun başında, her aktivite hakkında ayrıntılı bilgiler içeren aylık sosyal aktivite programı sunulacaktır.

Kuruluş Tarihi 1976

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

  • Standard Course
  • Intensive Course
  • Super Intensive Course
  • One to One Course
  • Italian + Arts
  • Italian + Art History
  • Italian + Cooking
  • Italian + Fashion & Interior Design
  • Programme for Seniors
  • Italian + Internship

Akreditasyonlar

ialc

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1