Linguaviva
Florence

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

 • Okul Tipi: Şehir Merkezi
 • Okul Kapasitesi:400 öğrenci
 • Sınıf Mevcudu:Ortalama 10 öğrenci

Floransa, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan tarihi merkeziyle dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Nispeten küçük bir bölgede Floransa, bir zamanlar Michelangelo, Botticelli ve Leonardo da Vinci gibi büyük yaratıcıları tarafından gezilen sokaklar arasında zengin Rönesans sanat hazinelerini barındırır. Floransa sanatsal, mimari ve kültürel bir mücevher olmaya devam ederken, zamandan azade bir şehirdir. Şehirde, üniversite mahallesindeki koşuşturan öğrencilerden, vespaları ile vızıldayan işadamlarına kadar hayatın nabzı çok yüksek atıyor. Linguaviva, İtalyanca dilinin doğum yeri olarak kabul edilen Floransa'da İtalyanca eğitimi alma fırsatı sunuyor. Şehrin sanatsal zenginliğinden etkilenecek ve Linguaviva Florence Dil Okulu'nda samimi ve uluslararası atmosferin tadını çıkaracaksınız. Linguaviva Florence, ana tren istasyonunun yanında sakin bir sokakta merkezi bir konuma sahiptir. Zarif bir 19. yüzyıl binasında iki kat ve caddenin karşı tarafındaki benzer bir binanın bir katını kaplar. Klima ve görsel-işitsel ekipmanla donatılmış sınıflar aydınlık ve havadardır. Linguaviva'daki öğrenciler, 60 farklı ülkeden öğrencilerle çok teşvik edici uluslararası bir atmosferden yararlanır. 


 • Modern sınıflar
 • Merkezi Konum
 • Öğrenci salonu
 • Yürüme mesafesi konaklama
 • Öğrenci bilgisayar odası
 • Ücretsiz wifi
 • Interaktif beyaz yazı tahtası
 • Kolay ulaşım
 • Bahçe

Sunulan Programlar

 • General Italian
 • Italian + Cooking
 • Italian + Art, Design, Photography
 • Art History
 • Preparatory for University entrance examination
 • Cultural Programme for Seniors
 • Italin + Internship

Sosyal Aktiviteler

Linguaviva Florence Dil Okulu, dil becerilerinizi geliştirmenize, İtalyan kültürü bilginizi genişletmenize ve yeni arkadaşlarınızla eğlenmenize yardımcı olacak günlük bir sosyal aktivite programı sunar. Zengin ve çeşitli boş zaman, spor ve kültürel faaliyetler arasından seçim yapabileceksiniz. Müzeleri gezerken, güzel bir şehri gezerken, şarap tadarken, yemek yerken, sporun tadını çıkarırken Linguaviva deneyiminizi zenginleştireceksiniz.

Konaklama Tipleri

Aile Yanı

Bu konaklama imkanı İtalyan günlük yaşamını deneyimlemek ve resmi olmayan bir ortamda dil pratiği yapmak isteyen öğrenciler için ideal bir konaklama seçeneğidir. Tüm reşit olmayan öğrenciler için okul yalnızca aile yanında konaklama rezervasyonu yapacaktır. Aile yanında kalan evlerin çoğunda sadece tek kişilik odalar vardır ve iki kişilik odalar (bir araya gelen iki öğrenci için) sadece istek üzerine mevcuttur. Aile yanında konaklama, çeşitli yemek düzenlemeleri sunar: kahvaltı, yarım pansiyon ve mutfak kullanımı. Konaklama ve sosyal yardım görevlileri, size yüksek standartta hizmet sunulduğundan emin olmak için düzenli olarak yerel evleri ziyaret eder. Ayrıca, aile yanında kalan kurs katılımcılarının mutlu olduğundan ve standartların yüksek kaldığından emin olmak için geri bildirimler dikkatlice kontrol edilmektedir. Ev sahipleriniz çocuklu veya çocuksuz genç çiftlerden oluşuyor, bazıları daha büyük, bazıları tek ebeveynli aileler ve diğerleri yalnız yaşayan dullar. İtalyan bir aileyle yaşamak İtalyanca pratik yapmak için çok yardımcı olacaktır. Ev sahipleriniz kim olursa olsun, ziyaretçilerin onlarla kalmasına alışacaklar. Evlerinde mutlu ve rahat olduğunuzdan emin olmak isteyeceklerdir. Aynı konaklama yerindeki diğer misafirler (bu konaklama biriminde kalan tek konuk siz olmayabilirsiniz) sizinle farklı bir dil konuşacaktır, bu nedenle İtalyanca konuşma pratiği yapmak için bolca fırsatınız olacaktır.

Öğrenci Rezidansları

Tarihi bir sarayda ev sahipliği yapan Student Hotel Florence, Linguaviva'ya yürüme mesafesinde ve şehir merkezine, müzelere, üniversitelere ve merkez tren istasyonuna bisikletle ulaşım mesafesindedir. Bu konaklama imkan, öğrenci ihtiyaçlarına ve gerçekten benzersiz bir uluslararası topluluğa odaklanan rahat alanlar sağlar. Çalışma alanları, salon, oyun alanı, restoran / bistro / fırın, çatı havuzu, özel spor salonu, çamaşırhane, modern bir dekorla tamamlanan kişisel bisiklet ve mükemmel hizmet gibi olağanüstü tesisler, bu konutu Floransa'da benzersiz kılıyor. Bu konaklama seçeneği için gerekli yaş 18 ve üzeridir. Linguaviva öğrencileri bu seçeneği doğrudan The Student Hotel Florence'dan ayırmalıdır.

Öğrenci Evleri

Ulusararası öğrencilerle bir evi paylaşın ve daha ufak çaplı bir alanda, ev arkadaşlarınızla dostluklar kurarken bağımsızlığın keyfine varın. Öğrenci evleri genellikle yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Hotel

Eğer bir otelin rahatlığını ve imkanlarını arıyorsanız bu seçenek tam size göre! Aynı anda kendinize ait bir dairenin mahremiyetinin ve bir otelin sağladığı konforun keyfine varın.

Apartman Dairesi

Bu self catering seçeneği, diğer öğrencilerle paylaşılan bir dairede bir oda kiralayarak daha bağımsız olmak isteyen öğrenciler içindir. Bu konaklama seçeneği için gerekli asgari yaş 18 ve üzeridir. Tamamen özgürsünüz ve aile hayatına katılmanız beklenmiyor. Diğer öğrencilerle paylaşılacak 3 veya daha fazla yatak odası, mutfak ve banyosu olan tamamen mobilyalı bir dairede tek kişilik veya iki yataklı bir oda (sadece bir araya gelen iki öğrenci için geçerlidir) seçebilirsiniz. Çarşaf ve havlular temin edilmektedir. Dairedeki diğer misafirler sizinle farklı bir dil konuşacak, böylece İtalyanca konuşma pratiği yapmak için bolca fırsatınız olacak.

Stüdyo Daire

Bu seçenek, daha fazla mahremiyet ve bağımsızlık isteyenler için uygundur. Bu konaklama seçeneği için gerekli asgari yaş 18 ve üzeridir. Daireler, bir veya iki kişilik, farklı büyüklük ve kategorilerde, tam donanımlı, stüdyo veya küçük daireler olarak döşenebilir. Mutfak gereçleri, nevresim ve banyo havluları temin edilmektedir. Floransa ve Milano'da bağımsız daireler, uluslararası öğrencilere barınma hizmetleri sunma konusunda uzmanlaşmış, özenle seçilmiş emlak acenteleri tarafından doğrudan yönetilir. Emlak acenteleri, öğrencileri rezervasyon prosedürleri hakkında bilgilendirecektir.

Fotograf Galerisi

Harita

Sokak Görüntüsü

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1