Linguaviva
Milano

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

 • Okul Tipi: Şehir Merkezi
 • Okul Kapasitesi:450 öğrenci
 • Sınıf Mevcudu:Maksimum 14 öğrenci

Milano, İtalya'nın en zengin ve ikinci büyük şehridir ve en çok İtalya'nın stil, moda ve tasarım başkenti olarak bilinir. Milano, dünyanın en büyük Gotik katedrali, Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosu ve ünlü La Scala Opera Binası gibi birçok tarihi ve sanatsal cazibe merkezine sahiptir. Neredeyse Kuzey Avrupalı bir havaya sahip olmasına rağmen İtalyan tarzını yansıtan Milano, İtalya'nın en kozmopolit şehridir. Aynı zamanda en iyi çalışma yerlerinden biridir. Moda, Tasarım, Mimarlık, Mühendislik, Müzik, Ekonomi, Güzel Sanatlar, Milano'da dünyanın her yerinden öğrencilerin ilgisini çeken öne çıkan çalışma alanlarıdır. Linguaviva Milano Dil Okulu'nda, çok teşvik edici ve dinamik bir şehri keşfederken İtalyanca öğrenme, daha ileri akademik veya profesyonel çalışmalarınız için çok iyi bir hazırlık alma fırsatına sahip olacaksınız. Linguaviva Milano, 1990 yılından beri uluslararası öğrencilere Milano'da samimi ve tamamen keyifli bir atmosferde İtalyanca öğrenme fırsatı sunuyor. LM, Milano'nun merkezinde, ticaret bölgesi Corso Buenos Aires'te tanınmış bir caddede mükemmel bir konumdadır. Kampüs, güzel bir art nouveau binasında yer almaktadır ve Lima metro istasyonuna yakın olduğu için kolayca erişilebilir. Linguaviva tarafından düzenlenen İtalyanca dil kurslarına 60'tan fazla farklı ülkeden, çoğunlukla tasarım, moda, müzik ve işle ilgilenen uluslararası öğrenciler katılmaktadır.


 • Modern sınıflar
 • Merkezi Konum
 • Öğrenci salonu
 • Öğrenci bilgisayar odası
 • Ücretsiz wifi
 • Kolay ulaşım

Sunulan Programlar

 • General Italian
 • Italian + Fashiion and Interior Design
 • Preparatory for University Entrance Examination
 • Preparatory for Fashion and Design Schools
 • Italian + Internship

Sosyal Aktiviteler

Linguaviva Milano Dil Okulu, dil becerilerinizi geliştirmenize, İtalyan kültürü bilginizi genişletmenize ve yeni arkadaşlarınızla eğlenmenize yardımcı olacak günlük bir sosyal aktivite programı sunar. Zengin ve çeşitli boş zaman, spor ve kültürel faaliyetler arasından seçim yapabileceksiniz. Müzeleri gezerken, güzel bir şehri gezerken, şarap tadarken, yemek yerken, sporun tadını çıkarırken Linguaviva deneyiminizi zenginleştireceksiniz.

Konaklama Tipleri

Aile Yanı

Bu konaklama imkanı İtalyan günlük yaşamını deneyimlemek ve resmi olmayan bir ortamda dil pratiği yapmak isteyen öğrenciler için ideal bir konaklama seçeneğidir. Tüm reşit olmayan öğrenciler için okul yalnızca aile yanında konaklama rezervasyonu yapacaktır. Aile yanında kalan evlerin çoğunda sadece tek kişilik odalar vardır ve iki kişilik odalar (bir araya gelen iki öğrenci için) sadece istek üzerine mevcuttur. Aile yanında konaklama, çeşitli yemek düzenlemeleri sunar: kahvaltı, yarım pansiyon ve mutfak kullanımı. Konaklama ve sosyal yardım görevlileri, size yüksek standartta hizmet sunulduğundan emin olmak için düzenli olarak yerel evleri ziyaret eder. Ayrıca, aile yanında kalan kurs katılımcılarının mutlu olduğundan ve standartların yüksek kaldığından emin olmak için geri bildirimler dikkatlice kontrol edilmektedir. Ev sahipleriniz çocuklu veya çocuksuz genç çiftlerden oluşuyor, bazıları daha büyük, bazıları tek ebeveynli aileler ve diğerleri yalnız yaşayan dullar. İtalyan bir aileyle yaşamak İtalyanca pratik yapmak için çok yardımcı olacaktır. Ev sahipleriniz kim olursa olsun, ziyaretçilerin onlarla kalmasına alışacaklar. Evlerinde mutlu ve rahat olduğunuzdan emin olmak isteyeceklerdir. Aynı konaklama yerindeki diğer misafirler (bu konaklama biriminde kalan tek konuk siz olmayabilirsiniz) sizinle farklı bir dil konuşacaktır, bu nedenle İtalyanca konuşma pratiği yapmak için bolca fırsatınız olacaktır.

Öğrenci Rezidansları

Linguaviva Milano okulun bulunduğu Corso Buenos Aires'ten sadece birkaç durak uzaklıkta iki öğrenci rezidansı sunmaktadır. Tüm odalarda özel veya ortak en-suite banyo, 24 saat kullanılabilen Wi-Fi bağlantısı ve klima bulunmaktadır. Çarşaf ve havlular temin edilir, hizmete ayrıca haftalık oda temizliği dahildir. Bu konaklama seçeneği için gerekli asgari yaş 18 ve üzeridir.

Öğrenci Evleri

Ulusararası öğrencilerle bir evi paylaşın ve daha ufak çaplı bir alanda, ev arkadaşlarınızla dostluklar kurarken bağımsızlığın keyfine varın. Öğrenci evleri genellikle yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Hotel

Eğer bir otelin rahatlığını ve imkanlarını arıyorsanız bu seçenek tam size göre! Aynı anda kendinize ait bir dairenin mahremiyetinin ve bir otelin sağladığı konforun keyfine varın.

Apartman Dairesi

Bu self catering seçeneği, diğer öğrencilerle paylaşılan bir dairede bir oda kiralayarak daha bağımsız olmak isteyen öğrenciler içindir. Bu konaklama seçeneği için gerekli asgari yaş 18 ve üzeridir. Tamamen özgürsünüz ve aile hayatına katılmanız beklenmiyor. Diğer öğrencilerle paylaşılacak 3 veya daha fazla yatak odası, mutfak ve banyosu olan tamamen mobilyalı bir dairede tek kişilik veya iki yataklı bir oda (sadece bir araya gelen iki öğrenci için geçerlidir) seçebilirsiniz. Çarşaf ve havlular temin edilmektedir. Dairedeki diğer misafirler sizinle farklı bir dil konuşacak, böylece İtalyanca konuşma pratiği yapmak için bolca fırsatınız olacak.

Stüdyo Daire

Bu seçenek, daha fazla mahremiyet ve bağımsızlık isteyenler için uygundur. Bu konaklama seçeneği için gerekli asgari yaş 18 ve üzeridir. Daireler, bir veya iki kişilik, farklı büyüklük ve kategorilerde, tam donanımlı, stüdyo veya küçük daireler olarak döşenebilir. Mutfak gereçleri, nevresim ve banyo havluları temin edilmektedir. Floransa ve Milano'da bağımsız daireler, uluslararası öğrencilere barınma hizmetleri sunma konusunda uzmanlaşmış, özenle seçilmiş emlak acenteleri tarafından doğrudan yönetilir. Emlak acenteleri, öğrencileri rezervasyon prosedürleri hakkında bilgilendirecektir.

Fotograf Galerisi

Harita

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1