NEDEN YURTDIŞINDA YÜKSEK LİSANS YAPMALISINIZ?

Danışman Görüşleri

Rekabetin her geçen gün daha da arttığı günümüz iş dünyasında, üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak artık ne yazık ki yeterli değil. Biz de değişimin kaçınılmaz olduğu bu dünyanın birer parçasıyız. Son 10 yıla baktığımızda iş dünyasının da bu gelişim ve değişime kayıtsız kalmadığını görüyoruz. İşverenlerin beklentileri sürekli artıyor ve yeni nesil çalışanlar için daha zorlu bir rekabet ortamı meydana geliyor. Ortaya çıkan tabloya göre; çalışanların işlerini koruyabilmeleri için daha fazla deneyim, yetkinlik ve uzmanlık kazanması gerekiyor. Bu bağlamda, yurtdışında yüksek lisans yapmak sizin için oldukça yararlı olabilir.  

Neden Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmalısınız

Özellikle son yıllarda dünyada ve ülkemizde yurtdışında yüksek lisansın giderek önem kazanıyor oluşu öğrenciler arasındaki rekabeti de hızlandırmakta. Peki yurtdışında yüksek lisans yapmak rakiplerimize karşı bize nasıl bir rekabet avantajı sağlayacak? 

  1. Başvuracağınız yer yabancı ve uluslararası platformlarla bağlantılı bir şirketse eğer, yurtdışında yüksek lisans yapmış olmanız sizi rakiplerinizden ayıran en büyük özelliğiniz olacak.
  2. Farz edelim ki kariyerinizden ve çalıştığınız ortamdan memnun değilsiniz ve yeniden başlamak içinse geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Bu durumda, bir yüksek lisans derecesi kariyerinizi tamamen değiştirebilir ve yeniden başlamanıza yardımcı olabilir.
  3. Yurtdışında yüksek lisans yaparak alanında en iyi akademisyenlerle çalışabilir, aldığınız kaliteli eğitimlerle de kariyer basamaklarını bir bir tırmanabilirsiniz.
  4. Alanınızda uzmanlaşıp, meslekteki başarınızı aldığınız yüksek lisans eğitimiyle taçlandırabilir ve uluslararası standartlarda eğitim almış olmanın verdiği güven duygusu ile gerçek potansiyelinizi ortaya çıkartabilirsiniz.
  5. Farklı kültürleri tanıyacak, yeni arkadaşlıklar edinecek ve pek çok yere seyahat etme fırsatı bulacaksınız. Bu durum hayat kalitenizi pek çok açıdan arttırdığı gibi kişisel gelişiminize de katkı sağlayacak.
  6. Son olarak uluslararası bir diplomaya sahip olmak, alanınızda uzmanlaştığınız anlamına gelir. Bu nedenle iş dünyasında daha fark edilir bir hale gelecek ve rakiplerinizin sahip olmadığı bir değere sahip olacaksınız. 

Peki biz size nasıl yardımcı olabiliriz?

Next Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak, sahip olduğumuz dinamik ekibin sektördeki 15 yıllık deneyimini de kullanarak, yaşadığınız ülkeden farklı bir ülkede eğitim almanın yollarını gösteriyoruz. İngiltere başta olmak üzere Amerika, Kanada, İrlanda gibi yüksek öncelikli ülkelere nazaran Almanya, Polonya, Macaristan ve Çekya gibi hem kaliteli eğitim alabileceğiz hem de bütçenizi daha etkili kullanabileceğiz seçeneklerde sunuyoruz. Herkesin uygun maliyetlerle ve uluslararası kalite standartlarında yurtdışında yüksek lisans eğitimi alabileceğini biliyoruz. 

Buse Berfin Özbey

Buse Berfin Özbey

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +905494870098@: buse@nextedu.com.tr

Next Hakkında

Sahip olduğu dinamik ekibin sektördeki 15 yıllık deneyimini, yenilikçi ve öğrenci merkezli bir danışmanlık modeliyle harmanlayan Next Yurtdışı Eğitim; öğrencilerin kariyerlerini planlayabilecekleri, eğitim odaklı bir danışmanlık merkezi olarak faaliyet gösteriyor.
What's Next?

Öğrenci Yorumları

Proje Yönetimi Sertifika Programı

Next danışmanlarım bana bugüne kadar hiç farkında olmadığım ve bilmediğim sertifika programlarından bahsettiler...   Devamı

Deniz Burnaş
Deniz Burnaş
Öğrenci
Kanada Vizesi İçin Ücretsiz Danışmanlık

Kanada'da dil okulu okuyabilmem ve Kanada vizesi alabilmem için bana gönülden yardım eden Next ekibine teşekkürler!   Devamı

Furkan Alper Para
Furkan Alper Para
Öğrenci
Ukrayna'ya Next'le Gelin!

2019 Eylül ayında Ukrayna'ya hayatımda ilk kez adım attım. Odessa'da lisans eğitimi almak için Rusça hazırlık yılımı tamamlayac...   Devamı

Onur Yılmaz
Onur Yılmaz
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Görüşleri

Neden Polonya'da Eğitim Almalısınız?

Eğer cevabınız evet ise ve hala nereye gideceğinize karar veremediyseniz, size neden Polonya’da eğitim almanız gerektiğine dair...   Devamı

Buse Berfin Özbey
Buse Berfin Özbey
Danışman
Neden Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmalısınız?

Peki yurtdışında yüksek lisans yapmak rakiplerimize karşı bize nasıl bir rekabet avantajı sağlayacak?   Devamı

Buse Berfin Özbey
Buse Berfin Özbey
Danışman
Kanada'da Eğitim Alırken Çalışma İzni

Kanada hükümeti ise lisans, master ve doktora yapacak olan uluslararası öğrencilerine haftada 20 saat; sömestr ve tatil dönemle...   Devamı

Buse Berfin Özbey
Buse Berfin Özbey
Danışman
Los Angeles İpuçları - Bölüm 1 - Varış ve Konaklama

Los Angeles'ta yaşama dair birkaç ipucu ister misiniz? Şehri orada yaşayan birinden dinleyin! Bölüm 1 - Varış ve Konaklama   Devamı

Engin BURNAŞ
Engin BURNAŞ
Danışman
Tüm Görüşler...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1