NAVİTAS İLE ÜNİVERSİTE OKUMAK

Navitas Kimdir?

Kabul alması zor olan dünyanın en iyi üniversitelerine, sene kaybı yaşamadan daha kolay giriş koşulları ile girmeye imkan veren dünyanın en büyük pathway provider kurumu Navitas; Avustralya'nın en iyi üniversiteleri ile başladığı yolculuğa, Yeni Zelanda, İngiltere, Amerika, Kanada ve Hollanda'daki üniversite portföyünü de genişleterek büyümeye devam ediyor.

Pathway Nedir?

Pathway programları, öğrenciler için normal şartlarda kabul almanın kolay olmadığı üniversitelere girebilmenin bir yöntemi olarak ortaya çıkan geçiş programlarıdır. Öğrenciler neden bazı üniversitelere kabul edilmez? Bunların başlıca sebepleri dil konusundaki yetersizlik, başvurulan ülkede verilen eğitimin sizin aldığınız eğitimden daha ileri seviyede olması, gidilecek ülkeye ayak uydurmakta zorlanma gibi maddelerle sıralanabilir. Pathway programları sayesinde başvurmak istediğiniz üniversiteden şartlı kabul alırsınız. Bu sayede Pathway Provider denilen üniversitelerle anlaşmalı kurumlarda değişken sürelerde eğitim alır, ardından başarıyla bu eğitimi tamamlayarak üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz. Navitas gibi Pathway Provider kurumları eğitimi başvurduğunuz üniversitenin içerisinde aynı kampüste sağlarlar. Böylece ilk günden itibaren başvurduğunuz üniversitenin öğrencisi olursunuz. 

  Pathway (Foundation) Programlarının Faydaları

  • Üniversitelerin ilk yıllarında genel dersler için kullanılan büyük amfiler yerine sizinle birebir ilgilenen hocaların olduğu 20-30 kişilik sınıflarda eğitim alırsınız.
  • İngilizce yeterlilik belgesi ve üniversite ortalaması için istenilen şartlar daha düşük seviyededir.
  • İngilizce yeterlilik için Pathway kurumlarının kendi sınav sistemleri vardır, ücretsiz olarak sınavlarına girebilirsiniz.
  • Ana dili İngilizce olan ve yıllardır ilgili ülkenin eğitim sistemine aşina olan yerel öğrencilerle eğitim almanın zorluğunu yaşamadan, bir sene boyunca uluslararası öğrencilerle eğitim alarak daha kolay adaptasyon sağlarsınız.
  • Seçeceğiniz bölümü daha netleştirmemiş olmanız da sorun yaratmaz, ilgili alanın pathway programına katılmanız yeterli, bir sene sonra bölümünüzü spesifikleştirebilirsiniz.
  • Bölüm derslerinin yanında özellikle Writing odaklı Akademik İngilizce dersleri verilmektedir.
  • Yine bölüm derslerinin dışında okuldaki eğitime adaptasyonu arttıran sunum hazırlama, essay hazırlama gibi dersler de verilmektedir.
  • Sizinle ilgilenen, konaklamanızla ilgilenen üniversite çalışanlarının yanında pathway provider çalışanları da olacaktır.
  • Başarılı öğrencilere küçük başarı bursu verebilmektedirler.
  • Yukarıdaki tüm artılar için ekstra bir ücret talep edilmez, yıllık ücretler ilgili üniversite ücretleri ile aynıdır!

  Navitas Pathway (Foundation) Programlarının Artıları

  • Diğer Pathway sunan kurumlardan Navitas'ı ayıran en önemli özellik, tüm programlarında ilgili üniversitenin içinde eğitim verebilmesidir. Farklı bir şehirde, üniversitede ya da binada eğitim alıp sonradan üniversitelere geçmezsiniz.
  • Yine bir diğer özelliği ise öğrencilerimize direkt şartlı olarak kabul verebilecek güce sahip olmalıdır. Eğer siz pathway(foundation) yılını başarılı bir şekilde bitirirseniz herhangi bir başvuru yapmadan direkt üniversiteye devam edebilirsiniz.
  • Sizinle birebir ilgilenen hocalarınızın dışında hem Türkiye’den Next’in danışmanlarının hem de her üniversitede bulunan Navitas’ın danışmanlarının sizinle yakından ilgilenmesinin keyfini çıkarırsınız. Kısacası ilk seneler oldukça kullanacağınız öğrenci işleriyle uğraşmazsanız.

  Nasıl Başvuru Yapabilirim?

  Navitas'ın Türkiye'deki resmi iş ortağı olan Next Yurtdışı Eğitim'den ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım. Form doldurmak için tıklayınız.

  Next Hakkında

  Sahip olduğu dinamik ekibin sektördeki 15 yıllık deneyimini, yenilikçi ve öğrenci merkezli bir danışmanlık modeliyle harmanlayan Next Yurtdışı Eğitim; öğrencilerin kariyerlerini planlayabilecekleri, eğitim odaklı bir danışmanlık merkezi olarak faaliyet gösteriyor.
  What's Next?

  Öğrenci Yorumları

  Proje Yönetimi Sertifika Programı

  Next danışmanlarım bana bugüne kadar hiç farkında olmadığım ve bilmediğim sertifika programlarından bahsettiler...   Devamı

  Deniz Burnaş
  Deniz Burnaş
  Öğrenci
  Kanada Vizesi İçin Ücretsiz Danışmanlık

  Kanada'da dil okulu okuyabilmem ve Kanada vizesi alabilmem için bana gönülden yardım eden Next ekibine teşekkürler!   Devamı

  Furkan Alper Para
  Furkan Alper Para
  Öğrenci
  Ukrayna'ya Next'le Gelin!

  2019 Eylül ayında Ukrayna'ya hayatımda ilk kez adım attım. Odessa'da lisans eğitimi almak için Rusça hazırlık yılımı tamamlayac...   Devamı

  Onur Yılmaz
  Onur Yılmaz
  Öğrenci
  Tüm Yorumlar...

  Danışman Görüşleri

  Neden Polonya'da Eğitim Almalısınız?

  Eğer cevabınız evet ise ve hala nereye gideceğinize karar veremediyseniz, size neden Polonya’da eğitim almanız gerektiğine dair...   Devamı

  Buse Berfin Özbey
  Buse Berfin Özbey
  Danışman
  Neden Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmalısınız?

  Peki yurtdışında yüksek lisans yapmak rakiplerimize karşı bize nasıl bir rekabet avantajı sağlayacak?   Devamı

  Buse Berfin Özbey
  Buse Berfin Özbey
  Danışman
  Kanada'da Eğitim Alırken Çalışma İzni

  Kanada hükümeti ise lisans, master ve doktora yapacak olan uluslararası öğrencilerine haftada 20 saat; sömestr ve tatil dönemle...   Devamı

  Buse Berfin Özbey
  Buse Berfin Özbey
  Danışman
  Los Angeles İpuçları - Bölüm 1 - Varış ve Konaklama

  Los Angeles'ta yaşama dair birkaç ipucu ister misiniz? Şehri orada yaşayan birinden dinleyin! Bölüm 1 - Varış ve Konaklama   Devamı

  Engin BURNAŞ
  Engin BURNAŞ
  Danışman
  Tüm Görüşler...

  Bizi Takip Edin

  YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

  Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
  whatsapp1