University of California LA

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

1919'da kurulan UCLA, ABD'deki en prestijli, en üst düzey ve en güzel üniversitelerden biridir. 40.000'den fazla öğrenci nüfusu ile UCLA, hem lisans hem de lisansüstü programları olan bir Edebiyat Fakültesi ve Mühendislik, Tıp, Hukuk ve Film ve Televizyon dahil olmak üzere 11 profesyonel okula sahiptir. Seçkin fakülte, Nobel Ödülü kazananları, Guggenheim Üyelerini, Ulusal Bilimler Akademisi üyelerini ve diğer prestijli akademik organizasyonları içerir. UCLA kütüphaneleri, ödüllü atletik takımları, sahne sanatları ve kültürel hizmetleriyle de bilinir. ABD'nin en seçkin üniversitelerinden biri olmasının yanında aynı zamanda dil kursları da sunan UCLA öğrencilerine unutamayacakları bir İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. 

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen UCLA, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. UCLA farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Intensive English Communication Program: Kişisel veya mesleki nedenlerle İngilizce konuşma ve iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için UCLA anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından sunulan Intensive English Communication Program ile öğrenciler dinleme, yazma, anlama ve konuşma becerilerini geliştireceklerdir.

American Culture and Communication Course: American Culture and Communication Course ABD'de 18 yaş ve üzerindeki katılımcılar için turizm, iş dünyası veya geziler için tasarlanan yarı zamanlı bir kurstur. Kurs, katılımcıların Güney Kaliforniya'daki Amerikan kültürü ve yaşamını öğrenirken İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Konular Pop Kültürü Tartışması, Amerikan TV, Medya Çalışmaları, Gramer, Film Sınıfı, Deyimler ve Argo, İş İngilizcesi, Pazarlama ve daha fazlasını içerir. Bu kurs sadece yarı zamanlı eğitim içindir ve F-1 öğrenci vizesi almaya hak kazanmaz.

Academic Intensive English Program: Tam zamanlı olarak İngilizce öğrenmek, okuma, kelime bilgisi, yazma, dinleme, konuşma ve dilbilgisi becerilerin geliştirmek, IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlanmak ve diğer uluslararası öğrencilerle beraber eşsiz bir dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenek olan Academic Intensive English Program Los Angeles'ın en tanınmış semtlerinden biri olan Westwood Village'da sunulmaktadır.

Konaklama

UCLA öğrencileri için konaklama konusunda bazı kurumlarla iş birliği yapmaktadır. Öğrenciler, öğrenci rezidansları, öğrenci yurtları ve apartman daireleri gibi seçenekler arasından tercih yapabilmektedirler. UCLA öğrencilerini kayıt aşamasında bu kurumlara yönlendirmektedir. 

Kuruluş Tarihi 1917

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

  • Academic Intensive English Program
  • American Culture and Communication Course
  • Intensive English Communication Program
  • Individual Courses: English for International Students

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1