Studioitalia

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Studioitalia, 1985 yılında kurulan yabancı öğrenciler için bir İtalyanca dil okuludur. Son 30 yıldır Okul, Roma'nın en önemli İtalyanca dil eğitim merkezlerinden biri olmuştur. Studioitalia, Roma'nın güzel, canlı ve merkezi bir bölgesinde yer almaktadır. Aziz Peter Meydanı okulumuza sadece beş dakikalık, büyük ve ünlü bir alışveriş caddesine ise iki dakika uzaklıktadır. Son olarak, tüm bölgeye toplu taşıma ile iyi hizmet verilmektedir. Ottaviano’nun metro istasyonu sadece 650 metre uzaklıkta olan Studioitalia, Eğitim Bakanı ve Üniversite (MIUR) tarafından akredite edilmiştir ve DITALS Öğretmen Eğitimi Programı (İkinci Dil Olarak İtalyanca) için yetkili bir merkezdir. Studioitalia ayrıca Università per Stranieri di Siena tarafından sunulan CILS (Certificato di Italiano come Lingua Straniera) Dil Yeterliliği sınavları için yetkili bir merkezdir.

Dil Eğitimi

Öğretim yöntemi, öğrencilerin beklentilerine, ihtiyaçlarına ve kişisel öğrenme stillerine büyük önem vermek olan Studioitalia İtalyan dili ve kültürünü öğrenmede öğrencilerin kişisel hedeflerine ulaşmalarına gerçekten yardımcı olan eşsiz bir öğrenme ortamı sağlamaktadır. Genel bir iletişimsel yaklaşım, öğretmenin öğrenme yolunu özelleştirmesini ve her bir öğrenci için programlamasını sağlayan en yeni öğrenme teknikleri ve öğretim stratejileri ile birleştirilir. İtalyanca öğretmenleri farklı ihtiyaçları olan öğrencilerle çalışır. Öğrencilerin isteklerini dinleyerek ve öğrenme sürecinin her aşamasında ve aşamalarında onlara rehberlik ederek, yüksek nitelikli uzmanlar tüm öğrencilere her derste öğrenme ve gelişme şansı vermek için ellerinden geleni ve daha fazlasını yaparlar. İtalyanca kursları son derece dinamiktir ve öğrencilerin aktif katılımını gerektirir. Aynı zamanda, her öğrencinin öğrenme hızını ve karakterini göz önünde bulundurarak, okul rahatlatıcı, üretken ve otantik bir iletişim ortamı sağlar.

Konaklama

Öğrenciler, sadece kısa bir yürüyüş veya toplu taşıma araçlarıyla 15 dakikalık bir yolculuk içinde, bölgedeki güvenli ve yüksek kaliteli konaklama yerlerine yerleştirilir. Tek veya çift kişilik odada kalmayı tercih edebilirsiniz. Ancak ikinci seçenek ancak birlikte seyahat eden iki kişi tarafından istenirse mümkündür.

Aile Yanı 

Bir İtalyan ailesiyle yaşama fırsatı, öğrenciye sınıf dışında İtalyanca dilini daha iyi anlama ve dilin gerçekte nasıl çalıştığı ve günlük yaşam koşullarında nasıl kullanıldığı hakkında daha derin bir anlayış kazanma imkanı sunar. Tüm aileler  kalite ve güvenilirliğe göre seçilmiştir. Hepsi yıllardır Studioitalia ile çalışıyor ve Studioitalia ev sahibi ailelerle sürekli temas halindedir. Bu pakete konaklama ve kahvaltı dahildir. Tipik bir İtalyan kahvaltısı cappuccino, süt, bisküvi, vs. öğrencilere sunulmaktadır. Akşam yemeği pakete dahil değildir, ancak ek bir ücret karşılığında ailenizle akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Konforlu Daireler

Okul Yakınında konforlu dairelerde öğrencilerine konaklama imkanı sunan Studioitalia öğrencilere ortak dairelerde tek veya çift kişilik odalarda kendilerini evlerinde hissettirmektedir. Tüm daireler mutfak ve ortak banyo ile donatılmıştır. Yemek dahil değildir.

Kuruluş Tarihi 1985

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

İtalya

Sunulan Programlar

  • Intensive Course
  • Super Intensive Course
  • One to One Lessons
  • Evening Course
  • Study Visa in Italy
  • Course for AU Pair in Italy
  • Two to One Lessons
  • Mini Group Lessons(3-6 people)
  • Mini Group Lessons(6-10 people)

Akreditasyonlar

bildungsurlaub

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1