Scuola Leonardo da Vinci

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Leonardo da Vinci Dil Okullları, ilk olarak 1977 yılında, Rönesans başkenti Floransa’da kurulmuştur. Daha sonrasında aynı eğitim programları, aynı fiyatlar ve aynı felsefeyle Lenodardo da Vinci ismiyle İtalya’da Siena, Milano ve Roma’da yeni şubeler açmıştır. Okul, İtalya’nın en seçkin dil okullarından birisi olup, İtalyanca bilgisini ölçen ve sertifika veren “Accademia Italiana di Lingua(İtalyan Dil Akademisi)” yani “Ail”in kurucusudur. Leonardo da Vinci, birçok özel ve devlet kurumu tarafından farklı ödüllere layık görülmüştür.

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen Leonardo da Vinci Dil Okullları, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. Leonardo da Vinci Dil Okullları farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Super Intensive Group Courses: Super Intensive Group Courses, öğrencilere4 ders yoğun dil kursu ve 2 ekstra grup dersi dil kursu olmak üzere haftada 30 ders vermektedir. ekstra oturumlarda öğrenciler konuşma ve konuşma pratiği ile bilgilerini artırma fırsatı elde ederler. Sınıflar minimum 3 maksimum 20 kişiliktir.

Professional Courses: Profesyonel kurslar yoğun bir dil kursunda dört dersin yanı sıra her gün seçilen profesyonel alanda iki özel öğreticiden oluşur. Öğrenciler Business italian, The Language of Tourism, Italian for Banking and Finance, Italian for Flight Attendants, Italian for Law, Italian for Healthcare, Italian for the Hotel industry, The Language of Fashion, The Language of Wine and Food ve The Language of the Libretti (Opera) konuları arasından seçim yapabilir.

50+ Courses: Bu kurs, her yaştan olgun öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Öğrenciler, çok çeşitli kültürel etkinliklerin eşlik ettiği hoş ve rahatlatıcı bir ortamda İtalyanca öğreneceklerdir. Katılımcılar en güzel İtalyan şehirleri arasından seçim yapabilir: Floransa, Milano, Roma veya Siena. Yaşlı kursları, kahvaltılı bir ailede konaklama, tek kişilik oda ile birlikte rezerve edilebilir. Birlikte seyahat eden iki kişi için rezerve edilecek çift kişilik odalar da mevcuttur.

Konaklama

Leonardo da Vinci Dil Okullları okullar tarafından sunulan ücretsiz hizmetlerden biri de öğrenciler için uygun bir yer bulmaktır. Konaklama imkanları, konaklama personeli tarafından düzenli olarak kontrol edilir. Her öğrenciye uygun bir konaklama seçeneği mevcuttur;

Aile Yanı

Ev sahibi aileler seçilirken, maddi olarak lüks ve konfor değil, yabancı öğrencilere ev sahipliği yapmayı takdir eden İtalyan aileler ön plana alınmaktadır. Aileler çocuklu, tek bir ebeveyni ya da öğrenciyi alan çocuksuz bir çift, ya da dul insanlardan oluşabilir. Öğrenciler kahvaltı ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) arasında seçim yapabilirler. Öğrenciler aileleriyle birlikte yemek yiyorlar, ancak İtalyan yeme alışkanlıklarının kendilerinden oldukça farklı olabileceğinin farkında olmalılar. Kahvaltı genellikle sadece kahve veya çay ve ekmek, tereyağı, marmelattan oluşur. Akşam yemeği 8:00 civarında servis edilmektedir.

Paylaşımlı Apartmanlar

Bir apartman dairesinde yaşamak, diğer yabancı veya İtalyan öğrencilerle veya ev sahibiyle birlikte olgunluk gerektirir, ancak öğrencilerin önemli ölçüde bağımsızlıklarını sağlar. Öğrenciler, banyo ve mutfağı oda arkadaşıyla paylaşır ve kendi kendine yemek pişirebilir.

Özel Apartmanlar

Bu konaklama imkanı paylaşımlı apartmanlara göre daha konforludur ve bu nedenle daha pahalıdır. Bir veya daha fazla kişi için kullanılabilir. Talep üzerine okullarımız apartman sağlayıcılarının bir listesini gönderecektir. Özel dairelerin önceden rezerve edilmesi gerektiğini ve fiyatların şehre ve mevsime bağlı olarak değiştiğini lütfen unutmayın. Rezervasyonlar ve ödemeler müşteri tarafından doğrudan apartman sağlayıcısına yapılmalıdır.

 

Kuruluş Tarihi 1977

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

 • Italian Language Courses
 • Long Term Italian language Courses
 • Individual and Private lessons
 • Exams Courses (AIL)
 • Preparation Courses for CILS
 • Italian Tour
 • La Dolce Vita
 • Italy Today
 • Siena with Gusto
 • History of Italian Art
 • Wine & Food courses

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1