OHC English

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

OHC 1974'te ders vermeye başladığından beri kendine katarak büyümektedir. 3 Kıtayı kapsayan OHC English Merkezleri, artık dünyadaki en geniş İngilizce akredite İngilizce Dil Kursları ve Programlarından biridir. OHC İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya'daki heyecan verici merkezi şehir ve kasaba konumlarını sunanmaktadır, bu da seçtiğiniz şehir veya kasabada keşfetmenin ve öğrenmenin keyfini çıkarmanızı kolaylaştırır. Tüm dost OHC öğretmenleri, akredite edilmiş İngilizce Kurslarını ve Programlarını çok çeşitli uluslara ulaştırma konusunda profesyonel ve kalifiyedir. İngilizce Programları maksimum 16 derse sahiptir ve düzenli öğretmen rehberliği, geri bildirim ve iletişim içerir. Ayrıca, öğrencilerin İngilizcelerini her fırsatta pratik yapmalarını ve yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan dinamik ve yoğun bir sosyal program da mevcuttur. Öğrenciler bir haftadan bir akademik yıla kadar her Pazartesi (resmi tatil günleri hariç) derslerin çoğuna başlayabilir ve OHC öğrencileri mevcut olan lokasyonlar arasında geçiş yapabilirler.

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen OHC, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. OHC farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

General English: Öğrenciler çok uluslu dil sınıflarına katılırlar ve temel dil alanlarını ve yetenek seviyelerine uygun yeterlilikleri kapsayan Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi ile yakından eşlenmiş bir müfredatı takiben haftada 15 saat çalışırlar. Bu eğitim programı, uluslararası bağlamda daha etkin çalışmak veya çalışmak isteyenlerin çok yönlü dil ve iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler dil becerilerini geliştirecek ve kültürler arası iletişimi etkileyen faktörleri dikkate alacaklardır. Katılımcılar ayrıca uluslararası meslektaşları ile ilişki kurma ve bakış açılarını paylaşma fırsatına sahip olacaklar.

Intensive English: Öğrenciler çok uluslu dil sınıflarına katılır ve yetenek düzeylerine uygun anahtar dil alanlarını ve yeterliliklerini kapsayan Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi ile yakından eşlenen bir müfredatın ardından haftada 30 saat eğitim görürler. Bu eğitim programı, uluslararası bağlamda daha etkin çalışmak veya çalışmak isteyenlerin çok yönlü dil ve iletişim becerilerini geliştirmeyi ve Birleşik Krallık'taki zamanlarında maksimum dil kazancı elde etmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler dil becerilerini geliştirecek ve kültürler arası iletişimi etkileyen faktörleri dikkate alacaklardır. Katılımcılar ayrıca uluslararası meslektaşları ile ilişki kurma ve bakış açılarını paylaşma fırsatına sahip olacaklar.

Conversation & Pronunciation: Conversation & Pronunciation konuşma becerilerini geliştirme, telaffuz geliştirme ve konuşma becerilerini ve stratejilerini geliştirme konularına odaklanmaktadır. Bu, sosyal ve daha resmi ortamlarda ve küresel durumlarda sözlü etkileşimde kendinizi güvenli ve etkili bir şekilde ifade etmenize yardımcı olacaktır.

IELTS Exam Preparation: Öğrenciler çok uluslu dil derslerine katılır ve haftada 15 saat çalışarak IELTS sınavı için gerekli temel dil alanlarını ve yeterliliklerini kapsar. Bu çalışma programı, IELTS sınavı için öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek ve öğrencilerin ellerinden gelenin en iyisini elde etmelerini sağlamak için sınav tekniği geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler düzenli "sahte" sınavları tamamlayacak ve performansları hakkında geri bildirim alacaklardır.

Konaklama

Tüm konaklama seçenekleri, eğitim süreniz boyunca size konforlu bir konaklama sağlamak için özenle seçilmiştir. Bunlardan aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı

Aile yanı konaklama imkanı OHC'nin dünya çapında en popüler konaklama seçeneğidir. Uluslararası öğrencilerin aradığı deneyimi anlayan çok sayıda ev sahibi ile çalışan OHC özenle seçilmiş, seçtiğiniz yere bağlı olarak kendin pişir kendin ye, pansiyon ve yarım pansiyon seçenekleri sunmaktadır. Bu konaklama imkanı ile beraber öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılayan hizmetlerin hepsi sunulmaktadır.

Öğrenci Rezidansı

Daha fazla bağımsız konaklamayı tercih eden 18 yaş üstü öğrenciler için harika bir seçenektir. Öğrenci rezidansları Oxford House okullarına iyi bağlantılar için seçilen yere bağlı olarak hem ebeveyn hem de ortak banyolar sunmaktadır. Bu konaklama imkanında yemek hizmeti sunulmamasıyla beraber öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılayan hizmetlerin hepsi sunulmaktadır.

Sosyal Aktiviteler

OHC öğrencilerin yerleşmelerine ve arkadaş edinmelerine, harika yerlerimizi keşfetmelerine ve en önemlisi İngilizce'yi sınıf dışında pratik yapmalarına yardımcı olacak çok çeşitli etkinlikler ve sosyal programlar sunar. Öğrenciler, kendilerini bir Oxford House öğrencisi haline getirmek için spor, yürüyüş turları, bowling, sohbet kulübü, müze ziyaretleri ve çok çeşitli öğleden sonra aktivitelerini seçebilirler. Hafta sonları öğrenciler ünlü manzaraları ve şehirleri ve hatta diğer ülkeleri (vize bağımlı) ziyaret eden tam günlük geziler için rezervasyon yapabilirler. 

Kuruluş Tarihi 1974

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

 • General English
 • General English Plus
 • Intensive English
 • Conversation & Pronunciation
 • Cambridge Examination Courses
 • ELTS Exam Preparation
 • ntensive TOEFL Preparation
 • Executive English
 • English for Academic Purposes
 • Conversation & Grammar Skills
 • One-to-One Tuition
 • High School Preparation
 • English Programs for Overseas Teachers of English
 • CELTA - Certificate in English Language Teaching for Adults

Akreditasyonlar

british_council
eaquals
english_uk

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1