LSI

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. İngiltere, Kanada, ABD, Malta , Yeni Zelanda veya Avustralya'daki okullardan birinde İngilizce öğrenebilirsiniz. Fransa ve İsviçre'de dil merkezleri bulunan LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika , Panama ve Kosta Rika ortak bir dil okulu ile çalışır. Tüm okullar , modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezinde bulunmaktadır. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımseverdir ve eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. Ögrenmek istediğiniz dilin şu anki seviyeniz ve ihtiyaclarınız ne olursa olsun, LSI sizin için doğru dil kursunu bulacaktır LSI’in hedefi ve amacı: en iyi dil öğrenme deneyimi elde etmenizdir. 1965 yılından bu yana başarıyla dünyanın her yerinden binlerce öğrenciye dil eğitimi sunan LSI sizlere unutulmayacak bir dil eğitimi sunuyor.

Dil Eğitimi

Tüm LSI okullarındaki akademik kadro, programların araştırma ve geliştirme süreçlerinde rol almaktadır. Dil eğitimindeki en son teorilerin dikkate alınması ve LSI merkezlerinde değerlendirilmesi konusunda titiz davranan LSI okulların her birini, öğrenme için ideal birer ortam haline getirmektedir. Bu aynı zamanda, tüm öğrencilerin LSI'ın 8 farklı ülkedeki 14 okulda bulunan geniş akademik kadrosundan faydalanabilmesi anlamına geliyor. Yılların verdiği tecrübe ile 40 yıllık bir zaman içinde geliştirilmiş ve iyileştirilmiş dil eğitim sisteminin temelleri her zaman öğrenci üzerine kurulmuştur.

Konaklama 

LSI'da eğitim görürken kalmak için rahat ve güvenli bir yer bulmanın önemli olduğunun farkında olan LSI onaklama yerinizi kendiniz bulmanız kafa karıştırıcı ve can sıkıcı bir deneyim olabileceğinden öğrencilerine yerel yerleri iyi bilen ağırlama görevlileri ile, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun doğru konaklama yerini bulmanıza yardımcı olmaktadır. LSI'ın ek olarak, rahatlık ve temizlik açısından yüksek bir standardı koruduklarından emin olmak için düzenli olarak konaklama yerlerini teftiş eden bir ekibi bulunmaktadır. Bazen yoğun sezonda, LSI öğrencileri yerleştirmek için emlakçıları kullanabilir.

Aile Yanı 

Aile yanı konaklama imkanu, kursunuz sırasında en eksiksiz 'dile yoğunlaşma' olanağını sağlar. LSI yurt dışında dil öğrenmek için komple bir kursun parçası olarak tüm öğrencilere aile yanında konaklamayı önermektedir. Aile yanında konaklama öğrencilerin yerel dili ve kültürü daha yoğun tecrübe etmelerini ve genellikle öğrenci ağırlayan aileyle uzun vadeli yakınlık kurmalarını sağlar. Öğrenci ağırlayan ailelerin seçiminde konforlu bir eve sahip ve dost canlısı olmalarına dikkat edilir. Bazı aileler evlerinde birden fazla öğrenciyi barındırırlar ancak çoğu durumda bu öğrenciler farklı ülkelerdendir. Aile yanında konaklama imkanında günde 3 öğün yemek, haftalık çamaşır yıkama hizmeti ve temiz havlu ve çarşaf gibi hizmetler de bulunmaktadır.

Öğrenci Rezidansları

Öğrenci rezidansları büyüklük bakımından çok farklılık gösterir ancak hepsinin ortak noktası mükemmel uluslararası öğrenci karışımıdır. Genel olarak merkezi konumlarda veya bir LSI okulunun yakınında bulunurlar. Bu seçenek uygun fiyata temiz, temel bir konaklama sunar. Rezidansların büyük çoğunluğu öğrencilerin sosyalleşebileceği ortak alanlar içerir. Sunduğu bağımsız yaşam tarzı nedeniyle genç öğrencilerdan çoğu bu konaklama imkanını tercih etmektedir. Bu konaklama imkanında kahvaltı hariç yemek hizmeti verilmez. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlarlar. 

Hosteller 

Öğrenci rezidanslarına benzer şekilde, hosteller de kısıtlı bütçeler için iyi ve hijyenik bir konaklama standardı sağlar. Ana fark hostelde konaklayanlar arasında çeşitliliğin daha yüksek olmasıdır. Hosteller uluslararası öğrencilerin yanı sıra yolculara da konaklama sağladığından hostel sakinleri genellikle daha sık değişir. Hosteller öğrenci yurdu tarzı konaklama yanında tek veya çift kişilik oda seçenekleri içerir. Bu konaklama imkanında yemek hizmeti sunulmamaktadır 

Paylaşımlı Daireler

Paylaşımlı daireler ve stüdyolar tamamen özgür olmak isteyen öğrenciler için orta fiyat aralığında bir seçenek sunar. Paylaşımlı daireler, tek kişilik veya paylaşılan odalarda 4 ila 10 kişiyi barındırabilir ve bazı odalarda banyo bulunur. Olanaklar her dairede farklıdır ancak tüm dairelerde ortak bir mutfak ve genellikle büyük salonlar bulunur. Buna karşılık stüdyo daireler bir veya iki kişiye yönelik bağımsız dairelerdir ve hepsinin kendi mutfak ve banyoları vardır. Stüdyo seçeneği genellikle daha pahalıdır ancak öğrencilere daha fazla mahremiyet sağlar. Bu konaklama imkanında yemek hizmeti sunulmamaktadır

Kuruluş Tarihi 1965

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

 • General and Intensive Language Courses
 • Premium Courses
 • Evening Courses
 • Foreign Language Courses
 • Cambridge CELTA Course
 • Programmes for Groups
 • Exam Preparation
 • Academic English
 • Academic Term Abroad (ATA) & Academic Year Abroad (AYA)
 • University Preparation
 • English for Business
 • English for Specific Careers
 • Study & Work Experience
 • Demi-pair Programme
 • Working Holidays
 • Combined Courses
 • Club 40+

Akreditasyonlar

accet
british_council
languages_canada
english_new_zealand
english_usa
bppe
ets_toefl
pfe
neas
tef
cci_paris_ile_de_france
eaquals
cambridge_english_language_assessment
english_uk

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1