London School of English

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

İngiltere, İngilizce dilinin doğduğu yerdir ve Londra veya Canterbury'de İngilizce öğrenmek size anadili İngilizce olanlarla iletişim kurmak için birçok fırsat sağlayacaktır. Ancak London School of English, birçok insanın sadece İngiliz insanlarla konuşmak için İngilizce öğrenmesi gerekmediğini bilmektedir. Diğer uluslarla iletişim kurmak için genellikle yararlı bir ortak dil olacaktır. Bu yüzden LSE gruplarda çok kültürlü bir karışımın olmasının çok önemli olduğunu düşünmektedir. Aslında, ortalama bir yılda 80'den fazla ülkeden öğrenci LSE ile çalışmaya geliyor. Bu, insanların çeşitli aksanlarla konuşulan İngilizce'yi duymaya ve diğer insanların farklı konuşma tarzlarını ve iş yapma yollarını anlamalarına yardımcı olur.

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen LSE, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. LSE farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Business and Professional English 30+: Business and Professional English 30+ deneyimli iş adamları ve profesyonel insanların ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. Sunum yapma, toplantılara katılma, müzakereler ve kültürlerarası ağ oluşturma ve işle ilgili diğer bağlamlarda güven kazanacaksınız. 

Legal English 30+: Ticari avukatların özel hukuk dilini etkin bir şekilde kullanmaları gerekmektedir, bu nedenle Legal English 30+ yasal konulara ve vaka çalışmalarına odaklanmaktadır. Müzakere dili, sözleşme taslağı hazırlama ve dava da dahil olmak üzere kilit alanlar geliştireceksiniz. Profesyonel avukatların güncel bilgiler sunan ve sözleşme hazırlama görevi hakkında kişisel geri bildirim sağlayan ziyaretler olacaktır.

General English 30+: General English 30+, küçük bir grupta okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyen olgun öğrenciler içindir. Eğitmenler, sınıf içinde ve dışında dinamik rol oynama ve gerçek hayat senaryoları yoluyla akıcılığınızı ve doğruluğunuzu geliştirmenize yardımcı olacak.

Konaklama

kaldığınız yerde rahat ve rahat olmanız, zamanınızı bizimle en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olacağı için doğru konaklama türünü seçmek önemlidir. LSE'in sunduğu dört ana konaklama seçeneği vardır:

Aile Yanı

Öğrencilere evlerini açmış deneyimli, Britanyalı ev sahiplerinden birinin yanında kalırken kendinizi evinizdeymiş gibi hissedin. Aile yanı konaklamayı seçmek, Britanya kültürünü tanımanızı ve tamamen İngilizceye maruz kalmanızı sağlayarak size özgün bir İngiltere'de yaşama deneyimi sunar. Aile yanı konaklama kalite, samimiyet ve Britanya kültürünü yakından tanımayı birleştirir. Bu seçenek, hem ev sahipleriyle çok fazla temasta bulunmak isteyenler hem de bağımsız olarak kendi başlarına Londra’yı keşfetmek isteyenler için uygundur. Aile yanı konaklamaları büyük bir özenle seçilmektedir. Bu yüzden tüm konaklamalar yüksek kaliteye sahiptir ve okullara yakındır (en fazla 40 dakikalık mesafede).

Öğrenci Rezidansı

Prince Consort Village her iki LSE merkezine de yürüme veya kısa bir otobüs yolculuğu mesafesinde bulunan modern bir öğrenci rezidans binasıdır. Shepherd’s Bush’ta bulunan rezidans etraftaki birçok ulaşım bağlantısı, kafe, restoran, mağaza ve bara yakındır. Misafirler ortak kullanım alanlarında veya dış avlulardan birinde dinlenebilir ve diğer öğrencilerle kaynaşabilir. Rezidansta konaklama sadece okulda bir kursa katıldığınız sürece mümkündür, buna kursunuzla ilişkili gireceğiniz sınav için gerekli olan süre de dâhildir.

Sosyal Aktiviteler

Akşam sosyal programlarında yeni yerler keşfedebilir ve rahat ve keyifli bir ortamda İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Bu Londra'da isteğe bağlı bir ekstra; Canterbury'de kurs ücretlerine dahildir. 

Kuruluş Tarihi 1912

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

  • General English
  • Business and Professional English
  • Academic English
  • Exam Preparation & IELTS
  • English for Lawyers
  • Online English Courses
  • Intercultural Training
  • CertTESOL Teaching Qualification (TEFL)

Akreditasyonlar

british_council
quality_english
ialc
english_uk

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1