Galway Cultural Institute

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Galway Cultural Institute 1989'dan bu yana dünyanın her yerinden öğrencilere İngilizce dil programları sunmaktadır. Her şey Celestine Rowland’ın eğitim ve öğrenmeye olan tutkusuyla başladı ve kısa süreli İngilizce ve yarı zamanlı kurslar sağladı. Yıllar boyunca GCI, dünyanın dört bir yanındaki binlerce öğrenciye besleyici destek ve mükemmel dil eğitimi sağlayan gelişen bir kurum haline geldi. GCI, Salthill gezinti yolundaki harika binasına taşınmadan önce, Vahşi Atlantik Yolu'ndaki Atlantik Okyanusu'nun nefes kesen manzarasına sahip birkaç farklı eve sahipti. GCI 2000 yılında üçüncü düzey işletme kursları sunan GCI'nın kardeş organizasyonu Galway Business School'u açtı. 

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen GCI, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. GCI  farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

General English: General English günlük iletişim için pratik İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için en popüler programdır. General English kursları, kişisel öğrenme hedefleriniz ne olursa olsun size uyacaktır. İster eğitim, iş veya eğlence için İngilizce isteyin, bu kurs size yardımcı olacaktır. İrlanda'da Genel İngilizce öğrenmek, Galway Cultural Institute'de sosyal ve kültürel etkinliklerin tadını çıkarmak ve güzel Galway şehrimizi keşfetmek için zamanınız olduğu anlamına gelecektir.

English Exam Preparation: İngilizce öğrenmek söz konusu olduğunda uluslararası sınavlar zorunludur. Gelecekte istihdam veya İngilizce ileri eğitim için bir hedef verir ve çok önemlidir. Doğru sınav için doğru programlarda size rehberlik etme konusunda uzmanız. Bu sınav kurslarını yaparken çalışma süreniz optimize edilir ve kariyer beklentileriniz artar. Öğrenciler için birçok uluslararası sınav mevcuttur ve burada GCI'de iki ana İngilizce sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır ve bunlar Cambridge Exam Preparation ve IELTS Exam Preparation'dır.

Academic English: Academic English, İngilizce öğrenenlerin yüksek öğrenime hazırlanmasına yardımcı olan dersler ve materyallerdir. Bu bir üniversite diploması veya daha yüksek bir diploma olabilir. General English kursu gibi, Academic English kursu da dilbilginizi ve kelime dağarcığınızı geliştirmenize yardımcı olur, böylece İngilizce yeterliliğine olabildiğince yaklaşabilirsiniz. Ancak, odağın günlük durumlarda size yardımcı olan yüksek frekanslı kelime dağarcığı olduğu General English'den farklı olarak, çalıştığınız kelime bilgisi akademik bir bağlama daha odaklanmış olabilir. Benzer şekilde, Academic English kursları tüm becerileri (Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma) öğretir, ancak akademik dergilerden, derslerden ve diğer metinlerden alınan gerçek materyalleri kullanır.

Konaklama

Yaşadığınız yeri seçmek GCI ile yurtdışında eğitiminizi planlarken önemli bir karardır. İster ev sahibi bir ailede ya da bir evde kalmak isteyin, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur. Bunlardan bazılşarı aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı

Galway'e okumak için geldiğinizde, sadece bir okul aramakla kalmazsınız, aynı zamanda 2 hafta veya 12 ay boyunca ev de ararsınız. GCI, ailenizden ve arkadaşlarınızdan uzaktayken kendinizi evinizde hissetmenin ne kadar önemli olduğunu anlamaktadır. Ev sahibi bir ailenin yanında kalmayı seçmek, öğrenciler için en popüler konaklama seçeneğidir. Öğrencilerin % 80'i ev sahibi bir ailede kalmayı tercih ediyor. GCI genellikle ev sahibi aileleriyle iletişim halinde olduklarını ve ziyaret etmek için İrlanda'ya döndüklerini ve kendi ülkelerindeki öğrencileri ziyaret eden ailelerin geri döndüğünü söyleyen öğrencilerden raporlar alır. Ev sahibi olarak uluslararası öğrencileri ağırlamaktan ve deneyimlerini ve zamanlarını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyan ev sahibi aileler seçilmektedir. Ev sahibi ailenize olan mesafe, trafiğe bağlı olarak genellikle 5 dakikalık yürüme mesafesinde ve otobüsle 30 dakika arasındadır. 

Sosyal Aktiviteler

GCI’nın çeşitli sosyal programı şehir ve çevresinde olan her şeyden yararlanır. GCI'ın özellikle uzun süreli öğrenciler için gönüllü deneyimler için fırsatlar sunan iş dünyası ve sanatsal topluluklarla yakın ilişkileri vardır. Bu, konaklamanız sırasında, Galway Sanat Festivali, Oyster Festivali ve Galway Yarışları gibi dünyaca ünlü etkinliklerin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Bir GCI öğrencisi olarak, sadece bir gözlemciden daha fazlası olabilir, bu festivallerin çoğunda aktif olarak yer alabilirsiniz. Bazı yerel festivallerle gönüllü düzenlemeler mevcuttur ve öğrencile katılmaya ve eğlenmeye teşvik edilmektedir.

Kuruluş Tarihi 1989

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

İrlanda

Sunulan Programlar

  • General English
  • Study Abroad Year
  • English Exam Preparation
  • Summer English Courses
  • English for Professionals
  • Teacher Training Erasmus+
  • Professional Certificates
  • Academic English
  • One to One English
  • Tailored English Programmes

Akreditasyonlar

acels
eaquals
ialc
mei

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1