Dilit

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Resmi olarak İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen DILIT, 1974'ten beri İtalyanca dil eğitimi vermektedir. Şu anda 50'den fazla ülkede 150'den fazla okuldan oluşan bir ağ olan IH Dünya Örgütü'nün eski bir üyesidir. Aynı zamanda IALC (Uluslararası Dil Merkezleri Birliği) üyesidir. Okulun sağladığı öğretim ve hizmetlerin kalitesi EAQUALS (Avrupa Kalite Dil Hizmetleri Birliği) üyeliği ile garanti edilmektedir. Okul, Perugia Üniversitesi'nin CELI sınavları ve Siena Üniversitesi'nin CILS sınavları için bir sınav merkezidir. DILIT aynı zamanda İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş öğretmen yetiştirme bölümü ile de ünlüdür. Okul, Roma'nın merkezinde, merkez tren istasyonuna sadece kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır ve şehrin her bölgesine ulaşım için elverişli bir konuma sahiptir.

Dil Eğitimi

DILIT, İtalyanca öğretiminde tamamen iletişimsel bir yaklaşım benimseyen ilk okullardan biridir ve DILIT'de eğitime yaklaşım her zaman günceldir. Dil asla bağlam dışında sunulmaz; ve günlük durumlarda dilbilgisi, sesbilim, lexis ve gerçek dil kullanımının diğer tüm özellikleri analiz edilir. Sınıfta çok çeşitli güncel otantik materyaller kullanılır, böylece öğrencilere günümüzün İtalyan kültürü ve toplumu hakkında değerli bilgiler verir, aynı zamanda öğrencilerin otantik dilbilimsel ve iletişimsel becerilerini geliştirir. Ortalama 12 yıldır okulda öğretmenlik yapan öğretmenler özel eğitim kurslarından seçilmiştir ve ayrıca öğretmen eğitimi seminerlerine her ay katılmaları gerekmektedir.

Konaklama

Yoğun bir kursa devam eden öğrenciler için talep üzerine konaklama ayarlanmaktadır. Tüm konaklamalar özenle seçilmiş ve bir personel ekibi tarafından düzenli olarak izlenmektedir. Bütün konaklamalar merkezi bir konuma sahiptir ve okula yaklaşık olarak kolayca ulaşılabilir. DILIT dil okulunun sunduğu konaklama imkanları aşağıda listelenmiştir.

Aile Yanı 

Öğrenciler yerel sakinlerle yaşarlar. Ev sahibi aileniz “geleneksel”, tek ebeveyn, yaşlı veya bekar olabilir. DILIT'in ev sahibi ailelerin seçiminde önceliği, ev sahibinin yabancı öğrencileri kabul etmesi ve misafirperver olması. Ev sahibi aileler 1 ila 4 öğrenciye ev sahipliği yapabilir. Mutfak ve banyo ortaktır. Yarım pansiyon ve tam pansiyon seçeneklerine bağlı olarak günlük verilen öğün sayısı değişmektedir. Haftalık çamaşır yıkama hizmeti mevcuttur.

Paylaşımlı Daireler

Öğrenciler daireyi okuldaki diğer öğrencilerle paylaşırlar. Paylaşılan daireler 2 ila 6 öğrenciyi ağırlayabilir. Mutfak ve banyo ortaktır. Öğrenciler ortak alanlarda yeni uluslar arası arkadaşlıklar kurarken diğer yandan aile yanı konaklama seçeneğine kıyasen daha özgür olmaktadırlar. Yemek hizmeti sunulan ve öğrencilerin kendi yemeklerini kendilerinin pişirdiği iki farklı opsiyon vardır. Tam pansiyon seçeneğinde ek hizmetler de mevcuttur.

Sosyal Aktiviteler

DILIT'in amacı, size İtalyanca konuşma pratiği yapmak, anlayışınızı geliştirmek ve ilerlemenizi hızlandırmak için en iyi fırsatları sunmaktır. DILIT eğlenmenizi, diğer öğrencilerle tanışmanızı, yeni arkadaşlar edinmenizi ve dünyada eşsiz bir şehrin harikalarının tadını çıkarmanızı istemektedir. Bu bağlamda DILIT öğrencilere kursların yanı sıra pek çok aktivite sunmaktadır. Tüm bu aktiviteler İtalyanca olarak gerçekleşir ve Arkeoloji ve Sanat Tarihi konusunda iyi derecede deneyimli İtalyan öğretmenleri tarafından yönlendirilir. Okula vardıklarında her öğrenciye bir sosyal etkinlik takvimi verilir. Faaliyetlerin çoğu kayıt ücretine dahildir.

Kuruluş Tarihi 1974

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

İtalya

Sunulan Programlar

 • Group Intensive 15
 • Group Intensive 20
 • Group Intensive 25
 • Group Intensive 30
 • Small Group Non-Intensive 3
 • Individual Course
 • Italian + A Taste of Italian Culture
 • Rome for 30-40 and 50+ Year-Olds
 • Business Italian
 • Italian for Law
 • CILS or CELI Exam Preparation
 • Internship Programme
 • Rome + Sea-Side in Tuscany

Akreditasyonlar

eaquals
ialc

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1