DID

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

İsmini şirket felsefemizden yola çıkarak oluşturan DID, deutsch in deustchland (Almanya’da Almanca) anlamına gelir ve bu da kurulduğu yıl olan 1970’ten bu yana sloganı olmuştur. Sadece Yabancı Dil olarak Almanca öğretimine odaklı bir şirket olan DID bugün geldiği noktada hedefi olan gelecekteki başarısına her zamankinden daha çok inanmaktadır. 50 yıllık deneyimi sayesinde dünyanın dört bir yanından öğrencilere yabancı dil olarak Almanca alanında mükemmel kurslar sunan DID nitelikli öğretmenler ve etkili ve ilgi çekici bir eğitim programı konusunda öğrencilerine güven vermektedir. 

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen DID, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. DID farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

General German Courses: General German Courses, dil yetkinliklerini geliştirme konusunda hızlı bir ilerleme kaydetmek isteyen katılımcılara yöneliktir. Yoğun, pratiğe yönelik bir ortamda diğer uluslararası katılımcılarla birlikte öğrenecek ve sonrasında dilinizi Almanya’da çalışmak, okumak veya seyahat etmek için kullanabileceksiniz.

Exam Preparation: Almanya’da bir üniversitede okumak isteyen ya da Almanca becerilerini kanıtlaması gereken katılımcılar DID deutsch-institut’ta bir dil sınavına girebilirler. Sınavlara hazırlık kurslarımızla TestDaF, telc C1 Hochschule, telc B1 ve telc B2, Goethe B2 ve C1 Sertifikaları için hazırlanabilirsiniz.

German for Professionals:  İyi derecede bir Almanca dil yetkinliği modern iş hayatının zorluklarının üstesinden en iyi şekilde gelmenizi sağlar. Öğretmenler derslerini kişisel ihtiyaçlarınıza göre hazırlar. Sahip olunan mesleğe (doktor, avukat, bankacı veya öğretmen vb.) bağlı olarak iş ortamlarının farklı özellikler barındırması dikkat alınarak kursun tempo ve içeriğinin katılımcı tarafından belirlenmesine izin verilir.

Konaklama

Kendi konaklamanızı ayarlamadınız ve ülkede geçireceğiniz zamana konforlu bir şekilde başlamak istiyorsanız konaklama yeri ayarlamak için uzun araştırmalar yapmak yerine DID tarafından sunbulan çok sayıdaki konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. DID öğrencilerinin olabildiğince çabuk kendinizi evinizde hissetmeniz için her türlü isteğinizi dikkate almaktadır.

Aile Yanı 

DID’deki dil kursu süresince aile yanında konaklayarak kendinizi evinizde hisseder ve tam bir Alman deneyimi yaşarsınız. Aile yanında kalmak size kültürü yerli halkın gözünden görme ve Almanca bilgi ve becerilerinizi sınıf dışında pratiğe dökme fırsatı verir. Tam pansiyon ve yarım pansiyon seçenekleri mevcuttur.

Öğrenci Yurdu

Öğrenci yurdu şehrin genellikle şehirlerin merkezi konumlarında bulunmaktadır. Süpermarketler, restoranlar ve popüler barlara yürüme mesafesindedir. Çatı terası ve ortak salonlar (TV ve mutfaklı) ev arkadaşlarınızı tanımanız için bir fırsat niteliğindedir. Tam pansiyon ve yarım pansiyon seçenekleri mevcuttur.

Kuruluş Tarihi 1970

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

  • General German Courses
  • Exam Preparation
  • German for Professionals
  • University Pathways
  • Special German Programs

Akreditasyonlar

eaquals
testdaf

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1