CLLC

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Canadian Langauge Learning College (CLLC), 2005 yılında Kanada'nın Halifax şehrinde kurulmuştur. On yıl içinde dünya standartlarında üç şehirde üç yeni lokasyon ile Kanada'nın en hızlı büyüyen okulu olmaya devam etmiştir. CLLC aynı zamanda ulusal ve uluslararası en iyi eğitim kuruluşları ile tanınır ve 40'tan fazla üniversite ve kolejle ortaklıklar yürütür. Her kampüsün ve şehrin tek başına sunduğu şeylerin yanı sıra, CLLC'nin “Fly Free” Promosyonu, öğrencilerin deneyimleri sırasında üç şehri de keşfetmelerini sağlar. İkinci kampanyanın ücretlerini, aile yanında kalma ücretlerini veya ders kitabı ücretlerini ödemek zorunda kalmadan üç kampüsten de yararlanmak ve şehir değişimlerinde tek bir ders bile kaçırmamak öğrenciler için kaçırlamaması gereken bir fırsat.

Dil Eğitimi

CLLC uzman eğitim kadrosu ve modern bir eğitim anlayışıyla Kanada'da dil eğitimi veren en prestijli dil okullarından biridir. Pek çok ödüle layık olmuş ve avrupa standartlarına uygun bir şekilde eğitim veren CLLC farklı talepleri karşılamak için geniş bir kurs yelpazesine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

General English: CLLC’nin General English programının başlangıçtan İleriye olmak üzere altı seviyesi vardır. Program beş alandaki becerileri geliştirir: Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma ve Eleştirel Düşünme. Esnek zamanlama seçenekleriyle öğrenciler seviyeler boyunca kendi hızlarında ilerleyebilirler

University Pathway Program: CLLC’s University Pathway Program (UPP) zaman yönetimi, not alma, sınav hazırlığı, akademik sunumlar ve deneme yazımına odaklanır. Öğrenciler herhangi bir CLLC şehrinde UPP'yi tamamlayabilir ve İngilizce dil yeterlilik sınavına girmeden CLLC'nin ortak üniversitelerinden veya kolejlerinden birine devam edebilirler.

Business English: CLLC’nin Business English kursu gerçek ticari örnek olayları kullanır. Her çalışması, özel bir iş uygulamaları alanını kapsamaktadır. Öğrenciler belirli sorunlara çözümler geliştirmek, sunumlar hazırlamak, iş dünyasını öğrenmek ve sonuçlar belirten raporlar, e-postalar ve mektuplar yazmak için çalışırlar.

IELTS: CLLC’nin IELTS sınavına hazırlık kursu öğrencilere sınavlarını geçmek için gereken becerileri kazandırmak için tasarlanmıştır. CLLC öğretmenleri, öğrencilerin IELTS sınavına girerken ne beklemeleri gerektiğini bilmelerini sağlamak için IELTS modüllerine odaklanır. IELTS sınıfına kayıt olmak için en az Seviye 4 Genel İngilizce gerekmektedir.

Konaklama

CLLC, öğrencilerin konforunun eğitimleri için çok önemli olduğu düşünmektedir ve bünyesinde bunun için çalışan uzman bir ekip barındırır. CLLC sunduğu aile yanı konaklama imkanında pek çok hizmet bulunmaktadır. Toronto, Ottawa ve Halifax'ta konaklama imkanını aynı fiyatı sunan CLLC'nin kendi şirketi tarafından yönetilen aile yanında konaklama imkanı bünyesinde 3 şehirde de, nitelikli ve öğrencilerin konforu düşünülerek belirlenmiş standartlara uyan aileleri barındırmaktadır. CLLC tarafından denetlenen aileler öğrencilere sunduğu imkanlar bazında Avrupa standartlarını karşılamaktadır. Aile yanında konaklama imkanına ek Öğrenci Rezidans imkanı da bulunmaktadır. Her iki konaklama imkanında da 3 öğün yemek hizmeti sunmaktadır. 

Sosyal Aktiviteler

CLLC'de öğrenme sınıfta ve bir dizi müthiş günlük sosyal aktivite aracılığıyla gerçekleşir. Her şey güveninizi oluşturmak, yeni arkadaşlarla tanışmak ve öğretmenlerinizle rahat bir ortamda vakit geçirmekle ilgilidir. Sizi meşgul edecek ve İngilizcenizi sınıfın dışında kullanacak harika bir gün, akşam ve hafta sonu gezileri karışımı mevcut olan CLLC öğrencilere unutulamayacak bir İngilizce dil eğitimi sunuyor.

Kuruluş Tarihi 2004

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

  • General English
  • University Pathway Program
  • IELTS/TOEFL
  • Elective English
  • Business English
  • Intensive & Semi Intensive Program
  • Accelerated Program

Akreditasyonlar

languages_canada
ialc

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1