Bell International

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Bell, Cambridge Üniversitesi mezunu Frank Bell tarafından dil sevgisi ve dil eğitimi yoluyla kültürlerarası anlayışı teşvik etme vizyonuyla kuruldu. Frank’in ilhamı, İkinci Dünya Savaşı sırasında savaş esiri olduğu zamandan geldi. Kampın zorlu koşullarında, mahkumlarına İspanyolca ve Fransızca öğretti; bu, çok çeşitli konuları öğreten gizli bir üniversitenin yaratılmasına yol açan basit bir meydan okuma eylemiydi. Savaştan sonra Frank Bell İngiltere'ye döndü ve deneyimlerini yansıtarak uluslararası işbirliği ve anlayışa giden yolun öğrenmede yattığına ikna oldu. Bu, 1955 yılında, bugün hala faaliyet gösteren Cambridge'de ilk dil okulunu açmasına neden oldu. O zamandan beri Bell, Cambridge'deki prestijli bir İngilizce dil okulundan, İngilizce öğrenerek ve İngilizce öğrenerek öğrencileri için dünya kilidini açan uluslararası kabul görmüş, yüksek kaliteli bir eğitim işine dönüştü.

Dil Eğitimi

Tüm Bell öğretmenleri Delta sınıfındadır. Yayınlanmış sınıf araştırmaları Bell'de öğrencilere öğretme şeklini geliştiren yeni öğretim uygulamaları geliştirmeye yardımcı olur. Öğretmenler IATEFL İngiltere de dahil olmak üzere endüstri lideri, uluslararası eğitim etkinliklerinde konuşmaya davetlidir. Bell bünyesinde en uzun süre hizmet veren öğretmen yaklaşık 30 yıldır öğretmenlik yapmaktadır. Bell, dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi'nden bir Emeritus Profesörünün yanı sıra, 'Bell Yolu' adı verilen altı temel öğrenme ilkesi geliştirdi. Bu öğrenme yaklaşımı, tüm kurslara tam olarak entegre edilmiştir ve öğrencilere Bell'deki çalışmaları boyunca en etkili öğrenme deneyimini sunar. Bell öğrencileri dillerini sınıf içinde ve dışında uygulamalarına teşvik etmektedir. Bu yüzden Eylem Dili programı ücretsizdir. Öğrenciler, etkinliklere, yerel gezilere ve İngiltere kasabalarına ve şehirlerine tam günlük gezilere ek ücret ödemeden erişebilirler. 

Konaklama

Bell onlarla çalışırken mümkün olduğunca rahat ve mutlu olmanızı istemektedir. Öğrenci Rezidansı birinde Bell'deki diğer öğrencilerle yaşama seçeneğiniz var ya da yerel bir ailenin yanında kalarak İngiliz yaşamını ve kültürünü yaşayabilirsiniz.

Aile Yanı

Güvenilir bir aile yanında konaklamayı seçmek, İngiliz yaşamını deneyimlemek ve İngilizcenizi sınıf dışında pratik yapmak için harika bir yoldur. Cambridge veya Londra'da olsun, size sıcak bir karşılama ve evde hissetmeniz gereken her şeyi sağlayacaktır. Ayrıca aile yanı konaklama imkanıyla beraber öğrenciler aynı zamanda haftalık çamaşır yıkama hizmeti ve yemek gibi hizmetlere erişebilmektedirler.

Öğrenci Rezidansı

Güvenilir bir aile yanında konaklamayı seçmek, İngiliz yaşamını deneyimlemek ve İngilizcenizi sınıf dışında pratik yapmak için harika bir yoldur. Cambridge veya Londra'da olsun, size sıcak bir karşılama ve evde hissetmeniz gereken her şey sağlanacaktır. Bu konaklama imkanında öğrencilerin kendi yemeklerini kendileri pişirmeleri beklenmektedir.

Sosyal Aktiviteler

Diller pratik ile daha hızlı gelişir. Bell öğrencileri ek ücret ödemeden, gerçek yaşam koşullarında İngilizcelerini geliştirmeye yardımcı olmak için yıl boyunca tam bir sosyal aktivite ve gezi programına kaydolabilirler. İngilizcenizi geliştirmek, Bell'deki diğer kurslardan öğrencilerle tanışmak ve İngiliz yaşamına ve kültürüne katılmak için ideal bir yoldur. Ayrıca, güvenilir bir tur sağlayıcısı tarafından yürütülen eğitiminiz sırasında ilgi alanlarınıza uygun ek etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir.

Kuruluş Tarihi 1972

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

İngiltere

Sunulan Programlar

  • Effective English
  • Business English
  • Cambridge C1 Advanced (CAE)
  • Cambridge B2 First (FCE)
  • Cambridge C1 Advanced (CAE) fast-track
  • Cambridge B2 First (FCE) fast-track
  • IELTS Exam Preparation
  • 1 to 1 Tuition

Akreditasyonlar

british_council

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1