University of Arts London

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

University of Arts London'ın İngilizce programları British Council tarafından akredite edilmiştir ve İngilizce dil merkezleri de ulusal birliği olan English UK üyesidir. Bir sanat ve tasarım bağlamında dil öğretimi konusunda uzmanlaşmış deneyimli ve yüksek nitelikli bir eğitim kadrosuna sahip olan UAL personelinin çoğu İngiliz Dili Eğitimi ve Dilbilimi alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir ve yaratıcı sanatlar da dahil olmak üzere çeşitli akademik konularda ek yeterliliklere sahiptir. Yeni öğrenciler için oryantasyon, bir yerleştirme testi, indüksiyon ve binanın bir turunun yanı sıra personelin sunumlarını içerir. Ayrıca kırtasiye malzemeleri, öğrenci rehberi, Londra'da yaşam kılavuzu ve Dil Merkezi çantası gibi temel öğeleri içeren bir karşılama paket de öğrencilere verilmektedir.

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen UAL, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. UAL farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

General English: Öğretmenler standart General English ders kitaplarını ve materyallerini kullanırlar, fakat aynı zamanda birçok orijinal ve otantik öğretim kaynağı kullanırlar. Bunlar sanat, tasarım, moda ve iletişim konularını kapsar. Ayrıca tartışmalar, projeler ve sınıf gezileri gibi etkinlikler de bulunmaktadır. 

Academic English: Akademic English, araştırma ve çalışma becerileri, sunum becerileri, ders dinleme, not alma ve genişletilmiş yazma gibi akademik dil becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Eğitmenler üniversitede başarılı olmak için tam olarak neye ihtiyaç duyulduğunu öğretmekte deneyimlidir.

English Plus Courses: English Plus Courses, Sanat ve Tasarım, İletişim ve Moda konularında yeni beceriler öğrenirken İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olur. Bu kurslar, konuyla ilgili kapsamlı bir giriş yapmak için her ay konunun farklı bir özelliğini vurgulamaktadır. English Plus'ı Genel veya Akademik İngilizce sınıfı ile alabilirsiniz.

Konaklama

Dil Merkezi'nde öğrenim görürken öğrenciler, aile yanında konaklama, paylaşımlı daireler, yıl boyunca ikamet ve sadece yaz aylarında üniversite yurtları dahil olmak üzere çeşitli
konaklama seçeneklerine sahiptir.

Aile Yanı

Aile yanında kalmak, İngilizcenizi sınıf dışında pratik yapmanıza ve çeşitli İngiliz kültürünü ilk elden deneyimlemenize olanak tanır. Ev sahiplerinin tamamı seçilmiş, görüşülmüş ve İngiliz Konseyine kayıtlı bağımsız bir kuruluş tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Evler Londra'nın iyi yerleşim bölgelerinde bulunmaktadır ve toplu taşıma için uygundur. Tüm evlerde haftalık ücrete dahil olan internet erişimi vardır. Aile evinde haftada bir kez çamaşırhane hizmeti verilmektedir. Seçeneğe bağlı olarak yemek hizmeti de sunulmaktadır.

Paylaşımlı Daireler

Paylaşımlı daireler, diğer öğrencilerle birlikte bir evde tek veya ortak oda sunar. Paylaşılan odalar sadece birlikte seyahat eden öğrenciler için mevcuttur. Ev paylaşımı, daha sosyal bir seçeneği tercih eden öğrenciler için idealdir. Ev payı mülklerinin büyüklüğü beş ila on öğrenci arasında değişmektedir. Bu mülkler bir ajans tarafından yönetilir ve düzenli olarak temizlenir ve iyi bir standarda göre korunur. Bölge 2'de yer aldıklarından, hepsi Londra'nın merkezine ve Dil Merkezi'ne kolayca ulaşılabilecek mesafededir.

Sosyal Aktiviteler

UAL, Londra'da geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olacak bir sosyal program sunar. Bu, diğer öğrencilerle tanışmanız, yeni arkadaşlar edinmeniz ve Londra'nın birçok cazibe merkezini deneyimlemeniz için harika bir fırsat. Aktivite programı bir dizi Londra müzesine, galerisine, sergisine ve diğer cazibe merkezlerine ziyaretleri, UAL tarafından düzenlenen sergiler, açık akşamlar, oyunlar, söyleşiler ve tartışmalar gibi etkinliklere katılımı, popüler Londra kulüpleri ve diskoları için indirimli biletleri (sadece 18 yaşından büyük öğrenciler) ve Cambridge, Oxford, Bath, Sto gibi İngiltere ve Avrupa'daki ilgi çekici yerlere tam günlük ve hafta sonu gezileri gibi pek çok eğlenceli aktiviteyi içermektedir. Tüm faaliyetler isteğe bağlıdır ve etkinliklerin çoğu ücretsizdir, bazıları küçük bir katılım ücreti içerebilir. Londra dışında veya yurtdışında geziler gibi aktiviteler için ek olarak ücret talep edilir.

Kuruluş Tarihi 2006

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

İngiltere

Sunulan Programlar

  • General English
  • English Plus Courses
  • Academic English Courses
  • English Plus Summer

Akreditasyonlar

british_council
english_uk

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1