ELC English Language Center

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

English Language Center 1978'den bu yana uluslararası öğrencilere en yüksek kalitede İngilizce programları sağlamaya adanmıştır. ELC, yüksek nitelikli ve özel eğitmenler kullanarak ve dinamik ve kapsamlı bir müfredat kullanarak hızlı dil gelişimi için mükemmel bir ortam sağlar. ELC ayrıca öğrencilere ABD'de kaldıkları süre boyunca kültürel ve eğitsel olarak zenginleştirilmelerini sağlamak için kapsamlı destek hizmetleri sunmaktadır.

Dil Eğitimi

Uzman eğitmen kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla moden bir eğitim modelini benimseyen ELC, öğrencilerine uluslar arası standartlara uygun bir dil eğitimi vermektedir. ELC farklı beklentileri karşılamak için çeşitli kurs seçeneklerine sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Intensive English Course: Haftada 30 ders Intensive English Course, ELC'nin en popüler kursudur ve dilbilgisi, kelime bilgisi, konuşma, telaffuz, dinleme anlama, okuma ve yazma dahil olmak üzere tüm önemli dil becerilerini kapsar. Tüm orta ve ileri düzey öğrenciler haftada iki öğleden sonra seçmeli derslere sahiptir. Yoğun İngilizce Programındaki öğrenciler, aşağıda listelenen ders programında Pazartesi - Cuma günleri A, B ve C bölümlerinde çalışırlar.

 • Bölüm A (günlük 9:00 - 10:40) Dilbilgisi Yapısı ve Kullanımıdır ve sadece öğrencilere dilbilgisi kullanımı kurallarını öğretmekle kalmaz, aynı zamanda öğrencilere hem konuşma hem de yazmada dilbilgisi kullanma pratiği yapma fırsatı verir.
 • Bölüm B (günlük 11:00 - 12:40), Pazartesi'den Cuma'ya Konuşma, Dinleme, Kelime Bilgisi ve Telaffuz'dur.
 • Bölüm C (günde 1:40 - 3:20) Okuma ve Yazma ve / veya bir seçmeli dersdir.

IELTS Test Preparation Course: IELTS Test Preparation Course ile IELTS Sınavınızda yüksek puan almaya hazırlanın. ELC’nin IELTS Test Preparation Course'u haftada 30 saattir ve başlangıç tarihleri her Pazartesi günü sunulur. IELTS Test Preparation Course, haftada 20 ders Genel İngilizce ve haftada 10 ders IELTS alıştırma ve uygulama sorularını birleştirir. IELTS Test Preparation Course'a kayıt olmak isteyen öğrenciler, bu kursa katılabilmek için ön ELC İngilizce dil değerlendirmesini başarıyla geçerek yeterli düzeyde İngilizce yeterliliklerini göstermelidir. ELC'de bir pathway programına girmek isteyen öğrenciler, çalışmalarının bir parçası olarak IELTS Test Preparation Course'a dahil edilebilir.

Group 5 Intensive Business English: Bu 2 haftalık kurs, en az orta düzeyde İngilizce bilen profesyoneller için haftada 35 saat iş İngilizcesi dersi vermektedir. Tüm dersler en fazla beş öğrenciden oluşan küçük gruplar halinde verilir. Bu programa kaydolan öğrenciler, Örnek Yönetici Ders Programında gösterildiği gibi A, B, C ve D dönemlerinde dersler için buluşurlar. Grup 5 Yoğun İngilizce yılda 2 kez sunulur. Bu kurs sadece ELC Boston'da verilmektedir.

Konaklama

ELC öğrencilerinin konforunu yerine getirmek için bünyesinde çalışan bir ekip ile öğrencilere bütün ihtiyaçlarını karşılayan konaklama imkanları sunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Aile Yanı 

Çoğu ELC öğrencisi, Amerika'da dil eğitimi alırken Amerikalı bir ailenin yanında kalmaya heveslidir. Bir Amerikalı ev sahibi aileyle yaşamak, Amerikan kültürünü birinci elden deneyimlemek, iletişim becerilerini geliştirmek ve ev sahibi aileleriyle uzun süreli dostluklar kurmak konusunda hevesli olan öğrenciler için en iyi seçenektir. Öğrenciler bu konaklama imkanı ile birlikte tek kişilik odada yaşarken haftalık çamaşır yıkama hizmeti ve seçime bağlı olarak kahvaltı ve akşam yemeği ya da sadece kahvaltı gibi pek çok hizmete de erişebileceklerdir.

Öğrenci Rezidansı 

Öğrenci rezidansları, yakın zamanda yenilenmiş, temiz ve sade bir konaklama birimidir ve ELC'ye yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır. Stüdyo tarzı odada tam donanımlı bir mutfak ve geniş bir çalışma alanı bulunmaktadır. Ücretsiz yüksek hızlı kablosuz internet erişimi, haftalık temizlik ve paket kahvaltı fiyata dahildir. Bu konaklama merkezi konumdaki, bağımsız bir yaşam arayan öğrenciler için mükemmeldir.

Öğrenci Yurdu

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sekiz hafta boyunca ELC öğrencileri kampüste yer alan yurtta, Los Angeles'taki California Üniversitesi'nde (UCLA) yaşayabilirler. Üniversite Los Angeles, California'da, popüler Westwood Village'da, birçok restoran, kafe ve mağazanın yakınında yer almaktadır. Öğrenciler yüzme havuzlarına, basketbol sahalarına, tenis kortlarına, açık alanlara ve bir fitness merkezine yakın bir UCLA yurdunda yaşarlar. Öğrenciler ayrıca UCLA Ackerman öğrenci merkezine ve UCLA öğrenci kitabevine erişebilirler. 20'den fazla ülkeden gelen diğer uluslararası öğrencilerle birlikte odalara yerleştirilirler. ELC destek personeli, öğrencilere bilgi sağlamak ve ihtiyaçlarına yardımcı olmak için kampüste yaşamaktadır.

Kuruluş Tarihi 1978

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

Sunulan Programlar

 • General English Courses
 • Business English Courses
 • Test Preparations
 • English Plus Programs
 • Adult Summer Campus Programs
 • Summer Junior Programs
 • Winter Junior Programs
 • 50+ Programs

Akreditasyonlar

accet
english_usa
ialc

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEK FORMU

YURTDIŞI EĞİTİM HAKKINDA

Yurtdışı Eğitim Programları ve Ülkeler
whatsapp1